Welcome to Екомобіль. Життя без вихлопа

Search   in  

 Главная страница | Форум  

Статьи
· ЭлектроСлавута
· Электромобиль Михалыча - Электра-2
· General Motors EV1
· Tesla Roadster
· Wrightspeed X-1
· AC Propulsion tzero
· Venturi Fetish
· KAZ
· Eliica
· Таврия Электра
· Електровелосипед - погляд з різних сторін
· Tesla Motors - Model S
· Спілка екомобілістів України - матеріали та хроніка
· Н.Парафенко «О моих самоделках, о «Старте», электромобилях и о Северодонецке»

Навигация
· Главная
· Добавити новину
· Дружні сайти
· Журнал
· Контент сайта
· Наші опитування
· Пошук
· Приватний кабінет
· Приватні повідомлення
· Форум (старий)

  
Venturi Fetish

Як стверджує компанія з Монако Venturi Automobiles, її анонсована під час Женевської автоекспозиції 2002 року модель під назвою Venturi Fetish стала першим у світі серійним спортивним електромобілем - не дивлячись на те, що перші її зразки зібрані повністю вручну, а всього їх планується випустити лише 25 штук. Ціна одного екземпляра при цьому складає близько 300 тис. євро. Таку високу ціну може виправдати кузов оригінального власного дизайну і розробки, тоді як американські конкуренти моделі Fetish, - відомі tzero та Tesla Roadster, - за базу використовують готові кузови інших спортивних авто. При цьому Venturi Fetish зберігає подібну до них компоновку 2-місного родстера із заднім приводом і мотором, розміщеним понад задньою віссю. Шасі моделі Fetish виконане із алюмінієво-карбонового композита, обшивка – із карбонового волокна, а передня та задня частини кузова для можливості пластичної деформації при ударах – із алюмінієвих литих форм.

Електромотор повітряного охолодження для Fetish та його електронний привід, навпаки, використані готові, із прототипного tzero, із незначними змінами. Його номінальна потужність – 180кВт, номінальний обертовий момент із застопореного положення – 220Н*м, максимальна частота обертання ротора – 14000 об/хв. Venturi Fetish ніколи не комплектувався коробкою передач – його трансмісія містить лише простий редуктор із числом 9,58:1. Такий силовий привід дозволяє цьому родстеру розганятися зі старту до 100км/год приблизно за 4,5 секунди. Разом із тим, при цьому його максимальна швидкість обмежена електронікою і становить відносно скромні 170км/год.

На відміну від багатьох інших електромобілів, Venturi Fetish з самого початку розроблявся у варіанті комплектації високопродуктивними літій-іонними батареями; тому навіть перший екземпляр цієї моделі мав порівняно невисоку споряджену масу – 1100кг, із котрих 350кг важив блок акумуляторів. Пробіг родстера із такою батареєю без підзарядки складав до 350км. Пізніше, ці акумулятори були замінені на ще більш сучасні літієві під умовною назвою LIV-7, у кількості 100 окремих батарей сумарною енергоємністю 58 кіловатт-годин, розміщені вони в центральній частині кузова та позаду крісел пасажира і водія у вигляді літери Т. Для більш ефективного функціонування, цей блок батарей навіть має систему рідинного охолодження. Загалом, новіший варіант акумуляторів зменшився в об’ємі та його маса склала 250кг, а споряджена маса родстера теж зменшилася до 980кг. Середній заявлений пробіг без підзарядки тепер складає від 250 до 350км. Можна здогадатися, що менше число відповідає спортивному стилю керування, а більше – звичайному змішаному циклу експлуатації. Виробник гарантує повноцінний ресурс цієї батареї не менше 2000 циклів зарядки-розрядки або 250 тис. кілометрів пробігу.

Для підзарядки батареї від мережі змінного струму виробником пропонуються два варіанта зарядного пристрою – стаціонарний 3-фазний потужністю 30кВт для швидкої зарядки або бортовий однофазний для опціональної зарядки у будь-якому місці, де є побутова розетка.


Зважаючи на ціну та ексклюзивність моделі Fetish, компанія Venturi Automobiles планує продати всі серійні екземпляри у містах, „чутливих не так до вартості, як до стану навколишнього середовища” – Парижі, Лондоні, Монте-Карло, Токіо та Лос-Анджелесі.
При використанні матеріалів вказівка на джерело інформації обовязкова.
Copyright © Екомобіль. Життя без вихлопа Все права защищены.

Опубликовано на: 2007-08-17 (8646 Прочтено)

[ Вернуться назад ]
Сайт електромобілістів України
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
The Russian localization - project Rus-PhpNuke.com
Открытие страницы: 0.02 секунды
The Russian localization - project Rus-PhpNuke.com