Welcome to Екомобіль. Життя без вихлопа

Search   in  

 Главная страница | Форум  

Статьи
· ЭлектроСлавута
· Электромобиль Михалыча - Электра-2
· General Motors EV1
· Tesla Roadster
· Wrightspeed X-1
· AC Propulsion tzero
· Venturi Fetish
· KAZ
· Eliica
· Таврия Электра
· Електровелосипед - погляд з різних сторін
· Tesla Motors - Model S
· Спілка екомобілістів України - матеріали та хроніка
· Н.Парафенко «О моих самоделках, о «Старте», электромобилях и о Северодонецке»

Навигация
· Главная
· Добавити новину
· Дружні сайти
· Журнал
· Контент сайта
· Наші опитування
· Пошук
· Приватний кабінет
· Приватні повідомлення
· Форум (старий)

  
AC Propulsion tzero

tzero у математичній термінології означає точку початкового відліку. Таку назву надала американська компанія AC Propulsion своєму спортивному електромобілю ручної збірки. Коли створювався перший екземпляр tzero, компанія розгортала плани із його дрібносерійного виробництва, поскільки вихідна ціна одиничних екземплярів складала 80 тис. дол. при комплектації свинцево-кислотними батареями та понад 200 тис. дол. – при комплектації літій-іонними. На жаль, на той час не вдалося організувати інфраструктури серійної збірки, тому tzero так і залишився прототипом – всього їх було виготовлено 3 штуки, із котрих 2-ий та 3-ій тепер перебувають у приватній власності, а перший надалі належить компанії, і з момента свого створення у 1996 році вже пройшов по дорогах понад 130 тис. км. У 2003 році компанія повністю відмовилася від планів серійного виробництва tzero та сконцентрувалася на інших проектах.

Кузовна база для tzero була взята із готового спортивного концепта Piontek Sportech 1994 року, відповідно була збережена і його базова компоновка – привід на задню вісь і моторний блок, розміщений біля задньої осі. Сам кузов являє собою об’ємний силовий каркас із сталевих труб, обшитий легкими і міцними склопластиковими панелями. За класифікацією це 2-місний родстер із можливістю встановлення м’якого або твердого даху.

Оригінальний силовий привід tzero був розроблений на базі 3-фазного асинхронного електромотора змінного струму номінальною потужністю 158кВт, номінальним обертовим моментом 220Н*м і частотою обертання ротора до 13000об/хв. Компанія AC Propulsion розробила єдиний силовий електронний модуль керування електромотором і зарядки тягових батарей із цікавою можливістю повернення електроенергії із батареї назад в мережу змінного струму. Цей модуль був запатентований і названий виробником AC-150. Розробка стала настільки вдалою, що у своїх модифікованих версіях вона була використана в багатьох пізніше створених електромобілях як цієї компанії, так й інших виробників, зокрема у відомих Tesla Roadster, Venturi Fetish, Wrightspeed X-1.

На першому зразку tzero як джерело енергії був встановлений акумуляторний блок із 28-ми тягових свинцево-кислотних батарей Optima, і споряджена маса родстера склала 1040кг. Ця машина розганялася від старту до 100км/год за 4,1 секунди. Початковий варіант трансмісії містив кілька передач, і максимальна швидкість складала понад 250км/год; згодом трансмісію спростили, видаливши коробку передач та замінивши її простим редуктором 9:1, при цьому максимальна швидкість при 12000об/хв мотора зменшилася до 145 км/год.

Пробіг на одиничній зарядці такої батареї складав до 160км, а норма витрати електроенергії – приблизно 112Вт*годин на кілометр пробігу при змішаному циклі експлуатації.

У 2003 році на одному із екземплярів tzero цей блок батарей був замінений на набір літій-іонних батарей, що зменшило споряджену масу на 320кг, а час розгону від нуля до 100км/год – до 3,6 секунди. Число передачі механічного редуктора теж змінили, з тим щоби максимальна швидкість складала 225км/год. І найпримітніше, що із цим набором батарей максимальний пробіг на одиничній зарядці зріс до 480км, а зарядити до 95% таку батарею можна було за 1 годину.

Для перевірки концепції гібридного автомобіля послідовного типу, для tzero виготовили маленький причеп із встановленим на ньому двигуном внутрішнього згоряння Kawasaki з робочим об’ємом 0,5л. Цей двигун приводив у дію електрогенератор потужністю 20кВт. Вироблена електроенергія передавалась через кабель у родстер, і її було достатньо для руху tzero з цим причепом зі швидкістю до 130км/год; середній розхід бензину при цьому складав 7л/100км.

Із метою демонстрації можливостей своєї технології, представники AC Propulsion неодноразово влаштовували чвертьмильні гонки (заїзд на 402м) tzero у парі з іншими спортивними автомобілями. Електричний родстер tzero показав у цих змаганнях прекрасну динаміку розгону, обігнавши такі відомі моделі, як Ferrari F355, Porsche Carrera 4, Chevrolet Corvette, Lamborghini Diablo, Dodge Viper.

При використанні матеріалів вказівка на джерело інформації обовязкова.
Copyright © Екомобіль. Життя без вихлопа Все права защищены.

Опубликовано на: 2007-08-15 (9300 Прочтено)

[ Вернуться назад ]
Сайт електромобілістів України
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
The Russian localization - project Rus-PhpNuke.com
Открытие страницы: 0.03 секунды
The Russian localization - project Rus-PhpNuke.com