Welcome to Екомобіль. Життя без вихлопа

Search   in  

 Главная страница | Форум  

Статьи
· ЭлектроСлавута
· Электромобиль Михалыча - Электра-2
· General Motors EV1
· Tesla Roadster
· Wrightspeed X-1
· AC Propulsion tzero
· Venturi Fetish
· KAZ
· Eliica
· Таврия Электра
· Електровелосипед - погляд з різних сторін
· Tesla Motors - Model S
· Спілка екомобілістів України - матеріали та хроніка
· Н.Парафенко «О моих самоделках, о «Старте», электромобилях и о Северодонецке»

Навигация
· Главная
· Добавити новину
· Дружні сайти
· Журнал
· Контент сайта
· Наші опитування
· Пошук
· Приватний кабінет
· Приватні повідомлення
· Форум (старий)

  
Eliica


 
Цей елегантний 8-колесний електромобіль-прототип під назвою Eliica (скорочене від Electric Lithium-Ion Car, тобто „літій-іонний електромобіль”) був розроблений творчим колективом 40 студентів токійського університета Кейо під керівництвом професора Хіроші Шімідзу при співучасті у праці понад 35 японських фірм. Як свідчить його назва, електромобіль використовує як джерело енергії для руху літій-іонну батарею.
 
Всього створено 2 прототипи Eliica, один із них призначений спеціально для гонок і технічно оптимізований для досягнення максимальної швидкості та динаміки, а інший – більш звичайний дорожний варіант зі зменшеними колесами, видовженою базою та збільшеним салоном для максимально комфортабельного розміщення водія і трьох пасажирів. Максимальний пробіг на повністю заряджених батареях спортивного варіанта складає до 200км, а дорожного – до 320км.
 

 

Під час випробувань в Італії у 2004 році „спортивна” Eliica досягла швидкості 370км/год на високошвидкісному трекові Нардо. Це трохи нижче мети команди її творців перевищити межу 400км/год, яка є рекордом швидкості бензинових дорожних автомобілів.
 
Професор Шімідзу працює над високошвидкісними електромобілями вже 30 років, і Eliica – його 7-ий за рахунком проект (а 6-им проектом був не менш відомий KAZ). Девізом при створенні Eliica стала його фраза: „Коли працюєте над технологією, яка у більшості людей все ще асоцюється із чимось важким, неповоротким і повільним, - ви мусите створити те, що буде краще будь-якого суперавто”.
 
Мета була досягнена: Eliica довжиною 5,1м та масою коло 2400кг може розганятися зі старту до 100км/год всього за 4,1 секунди, а до 160 км/год – за 7 секунд, при постійному високому прискоренні близько 0,7g, і є швидшою за відомий Porsche 911 Turbo.
 
Як вказують розробники, „таке прискорення постійне до високих швидкостей і плавне, безперервне, поскільки коробка передач відсутня – все це разом створює особливе відчуття динаміки руху, якого традиційна автомобільна технологія так і не спромоглася створити за сто з лишком років”.
 
Таку динаміку забезпечують 8 електромоторів на постійних магнітах потужністю по 60кВт кожен, вбудовані безпосередньо в колеса. Цей тип моторів і трансмісії характерний для японських електромобілів, на відміну від європейських та американських.
 
Особливістю конструкції Eliica  є рама із легкого сплаву, на якій закріплені блоки тягових батарей та силових електроприводів моторів. Таким чином, всі основні крупні та важкі компоненти електромобіля розміщені на шассі у днищі, а це дає надзвичайно низький центр маси, та відповідно прекрасну стійкість і керованість на високих швидкостях: Eliica не має ефектів пірнання передньої і задньої частин кузова при розгоні і гальмуванні. Малий радіус повороту досягається повертанням двох пар передніх коліс.
 
Корпус електромобіля, як кажуть розробники, може бути змінним, із різних матеріалів, поскільки він прикріпляється до рами окремо, а гідропневматична підвіска колесних пар покликана створювати особливу плавність руху.
 
Коефіцієнт форми корпуса Сх=0,19 надзвичайно низький, що говорить про досконалість форми, яку оптимізували за допомогою продувки в аеродинамічній трубі. Передні двері відкриваються традиційно, а задні – вверх, подібно крилам.
 

 

Єдиним очевидним недоліком цього електромобіля є тривалий час зарядки батарей, що займає до 10 годин. Група розробників працює і над усуненням цього недоліку. Згідно із професором Шімідзу, „як тільки літієві батареї достатньо подешевшають, - почнеться серійне виробництво електромобілів”.
 
Поки що ж планується підготувати до випуску партію із 200 машин. Орієнтовна ціна екземпляра в такій партії складе від 250 до 300 тис. дол.

Безумовно, команда не збирається зупинятися на досягненому результаті, - у її планах на майбутнє ще більш досконале диво техніки.
 

 
При використанні матеріалів вказівка на джерело інформації обовязкова.
Copyright © Екомобіль. Життя без вихлопа Все права защищены.

Опубликовано на: 2007-10-23 (11703 Прочтено)

[ Вернуться назад ]
Сайт електромобілістів України
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
The Russian localization - project Rus-PhpNuke.com
Открытие страницы: 0.02 секунды
The Russian localization - project Rus-PhpNuke.com